Krizinis namas

Dar vienas "statau namą" blogas

Priešistorė

Pabandysiu papasakoti kaip viskas išsirutuliojo iki sklypo pirkimo.

O viskas prasidėjo dar tada, kai pradėjom taupyti pinigėlius vestuvėms. Įpusėjus numatytą sumą supratome, kad prireiks dar metų iki užsibrėžtos. Tada pradėjom galvoti, kaip čia tuos jau sutaupytus pinigėlius įdarbinti tiems likusiems metams. Po ilgų apmastymų ir pažiūrėjus, kas dabar vyksta NT rinkoje nusprendėm, kad vestuves verta atidėti ir geriau imtis kitos svajonės (nuosavo namo) įgyvendinimo.

Pagrinde NT paiešką vykdėme per domo.plius.lt, edomus.lt ir aruodas.lt. Ieškojome visko: ir sodų, ir namų, ir sklypų. Sodai atkrito dėl per mažų sklypų (mes norėjom bent 10 a) ir namų, tiesiog netinkamų gyvenimui. Dauguma atvejų turbūt būtų buvę paprasčiausia nugriauti esamą namelį ir statyti naują, bet tada jau labiau apsimoka pirkti tiesiog tuščią sklypą. Namų kainos buvo irgi išpūstos, na arba tiesiog statant namą jo šeimininkai stipriai per daug užsimojo tiek su dydžiu, tiek bandydami pastatyti “architektūrinį šedevrą“. Jei tik namo kaina proto ribose, tai tada už 100 m koks šiukšlynas ir dar pavėjui, arba geležinkelis už 20 m. Kadangi man labai gerai sekėsi identifikuoti namų (ir sklypų) vietą ant maps.lt, tai daugumą jų atmesdavom net nevažiuodami ir neskambindami agentui/šeimininkui. Taip pat mums labai padėjo apsispręsti UAB “Butas Tau“ Kauno skyriaus vertintoja.

NT agentai. Na susidaro toks vaizdas, kad jiems krizės visai nėra. Tai nekelia ragelio, tai išvažiavo atostogauti ir kolegos nežino apie jo objektą visiškai nieko. Vienas agentas paskambinus dėl sklypo pareiškė, kad greičiausiai tą sklypą jis pasiliks sau – tai kam reikėjo dėti skelbimą?! Galų gale prisibeldus iki agento ir jau gan rimtai domintis išaiškėja, kad šeimininkai skiriasi ir nepasidalina turto, kad per sklypą eina aukštos įtampos laidai ir nieks ten net neleis statyt namo, kad areštuotas turtas ir neišeina panaikinti arešto, kad šeimininkas jau pardavė turtą be agento žinios (po visų tų nesamonių, tai manau – taip jiems ir reikia). Visi agentai po nepavykusio sandorio pradeda siūlyti brangius visokių firmų statomus kvartalus, o kiti, pasiūlius sumą, kurią galime mokėti (ir šiaip mėgindami pasiderėti) numeta ragelį net nepasivargindami pasiūlyti kažko kito…

Taigi po kelių mėnesių paieškos netyčia užkliuvo skelbimas, kad parduoda 25 a žemės ūkio paskirties žemę už tikrai patrauklią kainą ir pažiūrėjus bendrąjį planą matėme, kad pakeisti paskirtį bus tikrai įmanoma (daugumoje skelbimų nors ir rašo, kad galima pasikeisti, bet toli gražu iki teisybės). Pasirodo pardavinėjo savininkas be jokių NT agentų ir tai žymiai palengvino ir pagreitino visą reikalą. Pinigėlių sklypo įsigyjimui šiek tiek trūko, bet mano tėvai sutiko padėti. Labai DIDELIS AČIŪ jiems už tai. Pavyko įsigyti sklypą be jokių paskolų ir dar tokio dydžio! Na taip…užtruks metus kokius pakeisti paskirtį, bet aš tikrai niekur neskubu ir pataupysiu per tą laiką pinigėlių namo pradžiai, o gal net ir kokį prūdą spėsiu išsikasti.

Reklama

2011/04/28 - Posted by | Sklypas

4 Komentaras »

 1. O tai kiek suplojai už sklypą jei ne paslaptis? 🙂

  Komentaras sukūrė Ernestas | 2011/11/08 | Atsakyti

  • Ne paslaptis. 1a = 1KLT 🙂

   Komentaras sukūrė manonamas | 2011/11/09 | Atsakyti

   • Na tuomet visai neblogai… Pačiame Kaune tai kosminės kainos 🙂 O kurioje vietoje pats sklypas? Pats turiu sklypą SB dainava chemijos pr. Tik pasikelti reikia kokius 3-4 m apie 10 arų… Gal žinai iš kur žemių šitiek gauti? 🙂

    Komentaras sukūrė Ernestas | 2011/11/09

   • Juragiuose. Na dėl žemių, tai nelabai ką galiu pasiūlyti, pats dar tuom nesidomėjau.

    Komentaras sukūrė manonamas | 2011/11/09


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: